Резервне живлення для котла опалення від інверторних генераторів KSB 21i S та KSB 22i S

03.10.2023

Інверторний генератор для газового котла чи системи опалення від K&S Basic

Генератор для котла став незамінним в сучасних системах опалення. Навіть якщо в якості енергоносія використовується газ, дрова і т.д., електроенергія необхідна для управління, циркуляційних насосів і т.д., і надзвичайно важливо правильно спроектувати резервне живлення системи опалення.

Такі споживачі електроенергії, як наприклад газові котли не можуть бути підключені до розетки генератора напряму, оскільки для опалення потрібна система TN із заземленим нульовим проводом подібним чином як це є у зовнішній мережі.

Система опалення повинна живитися як частина повного живлення будинку, або за допомогою комутаційного пристрою, спеціально створеного для опалення.

Про те, як забезпечити аварійне живлення системи опалення в рамках резервного живлення будинку, ви можете дізнатися з інформаційного матеріалу на нашому сайті.

У цій статті ми наводимо рішення по резервному живленню опалення (котел та інші компоненти) на базі недорогих інверторних генераторів KSB 21i S та KSB 22i S. Номінальна потужність цих генераторів в 1,8 кВт достатня для газового котла з циркуляційними насосами, для геліосистеми тощо. Ваш будинок залишається теплим, незважаючи на відсутність центрального живлення та холод на вулиці.

Сучасні системи опалення зазвичай мають електронні модулі керування, яким потрібна «чиста» синусоїдальна напруга. Часто на це вказують самі виробники систем опалення та геліосистем для нагріву води.

Для порівняння напруги (жовтий) і струму (зелений) при роботі електронного пристрою від інверторного генератора (ліворуч) і від звичайного генератора (праворуч):

Генератори з інверторною технологією мають чітки переваги.

Форма напруги є одним із найважливіших параметрів живлення які стандартизовані для загальної електромережі (THDU ≤ 8%, кожна гармоніка/U1 ≤ 5%), але не для аварійних генераторів електроенергії. Регулятор напруги в звичайних генераторах регулює ефективне значення напруги, але не в змозі контролювати форму напруги, що може викликати проблеми з нелінійними навантаженнями. Електронні споживачі електроенергії здатні викликати спотворення форми напруги та гармоніки, які можуть впливати на самих споживачів електроенергії. З цієї причини більшість виробників котів опалення стверджують, що їх пристрій має живитися «чистою» синусоїдою, як це зазвичай буває в електромережах загального користування.

Незважаючи на низьку ціну, генератори KSB 21i S та KSB 22i S забезпечують чисту синусоїду 230В 50Гц і можуть підтримувати її, вони економічні (ECONOMY MODE доступний для менших навантажень і дозволяє значно економити паливо) і тому є хорошим джерелом резервного живлення для вашого опалення та приготування гарячої води.

Рекомендована схема підключення генератора до котла:

Схема підключення генератора KSB 22iS до котла опалення

Кабель до точки живлення вважається зовнішнім проводом генератора, а система TN виникає лише тоді, коли генератор підключено штекера живлення. Вилка Schuko може бути перевернута на генераторі і це не міняє фазу та нуль для системи опалення, оскільки фаза та нуль дефіновані за штекером живлення на перемикачі.

Провід N та PE від генератора з’єднані на перемикачі та підключені до заземлення будинку. Система TN побудована із заземленим нейтральним провідником подібно до того, як це зроблено на трансформаторній підстанції загальної електромережі.

Експлуатація генератора з шунтованими N і PE провідниками без заземлення заборонена з міркувань особистої безпеки. Саморобні з'єднувальні кабелі з перемичкою між N і PE заборонені. Інсталяція має бути зроблена таким чином, щоб навіть неспеціаліст з електрики зміг правильно підключати генератор і нічого не переплутав, і ця умова на схемі показаній вище виконана.

Друга, вільна розетка Schuko отримує заземлений нульовий провід відразу після підключення першої розетки до інсталяції у будинку, оскільки обидві розетки Schuko на генераторі підключені паралельно.

До другої розетки генератора можуть бути підключені інші споживачі, але тільки через адаптер з автоматом захисту від витоку струму для зовнішнього використання, як на малюнку ліворуч. Споживачі на відкритих майданчиках (живлення системою TN або TT) повинні бути захищені автоматами захисту від витоку струму типу УЗО зі струмом відключення не більше 30 мА. Кабель до точки живлення не захищений автоматом УЗО, який встановлюється лише після перемикача, де N і PE вже прокладені окремо. Важливо перед початком роботи перевірити кабель на можливі пошкодження та замінити його у разі якщо він пошкоджений.

Гвинт заземлення на генераторі має бути підключений до основної шини заземлення в будинку або до власного заземлення за допомогою гнучкого мідного кабелю 6 мм². Це захищає від короткого замикання в самому генераторі, якщо виникає несправність PE-провідника в кабелі до точки живлення.

Хід струму при порушенні ізоляції та витоку на корпус споживача першого класу захисту:

Хід струму при порушенні ізоляції та витоку на корпус генератору:

Інверторні генератори KSB 21i S і KSB 22i S мають електронний захист від перевантаження і короткого замикання, який також може реагувати на миттєве перевантаження хвилі напруги і набагато чутливіший, ніж звичайні автомати захисту.

Більше інформації стосовно використанні генераторів від Könner&Söhnen Ви можете знайти на нашому сайті у розділі «статті»: https://koenner-soehnen.com/ua/articles-list 

ВИКЛЮЧЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ:

Цей інформативний матеріал має на меті ознайомити з функціями генераторів Könner & Söhnen та можливостями їх застосування, може розглядатися лише як рекомендації, які мають бути адаптовані до обставин та умов під час інсталяції. Сама інсталяція має проводитися з дотриманням усіх діючих стандартів і правил. Ми не несемо відповідальності за неправильні інсталяції та їх наслідки.

 

P.S.
Якщо Вам потрібно купити генератор для котла чи живлення цілого будинку, то зручно це можна зробити в офіційному інтернет-магазині https://ua.koenner-soehnen.com. Там є можливість оплати покупку частинами та замовити доставку у всі куточки України.